اخبار شورا اسلامی

اخبار شورا اسلامی (8)

اخبار شورای اسلامی اردل

رئیس شورای اسلامی شهر اردل گفت: شهرک شرق اردل از جمله شهرکهای حوادثی است که عملیات زیربنایی آن شروع و در حال حاضر کلیه معضلات و مشکلات آن حل و فصل شده است و آماده واگذاری به واجدین شرایط می باشد.

آقای طاهری مقدم با بیان اینکه اجرا و احداث این شهرک تا حد زیادی می تواند باعث تولید مسکن ارزان قیمت و انبوه خاصه برای جوانان و اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و در نهایت ایجاد اشتغال و کاهش آسیبهای اجتماعی گردد افزود: این در حالیست که شهرک شرق اردل از اصلی ترین و ضروریترین زیرساخت لازم یعنی شبکه آبرسانی محروم و به همین دلیل هم اجرای این طرح چندین سال است که مغفول مانده است.

آقای طاهری در پایان از مسئولان خواست نسبت به این امر مهم در شهر اردل چاره اندیشی و تدبیر لازم را اتخاذ نمایند.

رئیس شورای اسلامی شهر اردل با اعلام این خبر گفت: امروزه اهمیت فرهنگ و فرهنگ مداری بر کسی پوشیده نیست  تا جایی که مقام معظم رهبری امسال را به نام "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری کرده اند.

آقای طاهری مقدم در ادامه افزود: شهرستان اردل از جمله شهرستانهای فرهنگی استان است که واجد مؤلفه های بسیار غنی فرهنگی از جمله فرهنگ عشایری، کوچ نشینی، صنایع دستی، شعر و شاعرپروری، بافندگی و آداب و سنن خاص خود می باشد که با آموزه های دینی و هویت اسلامی- ایرانی عجین شده است. لذا از کلیه مسؤلان و بویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تقاضا داریم در جهت احداث یک باب فرهنگسرا در این شهر فرهنگ دوست اقدام نمایند.

آقای منصور طاهری مقدم ضمن تقدیر و سپاسگزاری از زحمات دانشگاه علوم پزشکی استان به ویژه در امر درمان و راه اندازی زایشگاه بیمارستان امام رضا (ع) شهر اردل گفت: بحمدالله با تلاش و پیگیریهای مسئولان، زایشگاه بیمارستان راه اندازی و افتتاح شده است ولی متأسفانه فضای فیزیکی بیمارستان جوابگوی نیاز مراجعین نیست به گونه ای که مسئولین بیمارستان در بستری نمودن بیماران با زحمات و مشکلات عدیده ای روبرو هستند.

آقای طاهری مقدم افزود: در راستای طرح تحول نظام سلامت و تأکیدات این طرح دائر بر توسعه ساختارها  و ایجاد زیرساختهای لازم و با عنایت به محرومیت شدید این شهرستان در جهت برون رفت از وضعیت حاضر می طلبد نسبت به توسعه ساختمان و فضای فیزیکی بیمارستان و تکمیل سایت آن اقدام عاجل صورت گیرد تا از اعزام و ارجاع بیماران شهرستان به مراکز درمانی دیگر استان جلوگیری و بالطبع کیفتیت خدمات مطلوبتر از قبل گردد.

بعد از برگزاری جلسه شورای نامگذاری در شهرداری، رئیس شورای اسلامی شهر اردل با اعلام این خبر گفت: در نامگذاری معابر شهر به جهت اهمیت و ارزش هویت اسلامی- ایرانی و گسترش و توسعه این فرهنگ والا و اصیل مقرر شد تلفیقی از نامهای ایرانی- اسلامی چون مندیر، معراج، نور و... و همچنین اسامی شخصیتهای مذهبی چون نام امامان معصوم و یا شخصیتهای ملی و بختیاری چون آبهمن علاء الدین و... در نامگذاری خیابانها و معابر سطح شهر استفاده شود.

 

در جلسه شورای ترویج فرهنگ عمومی شهرستان شورای اسلامی که با حضور مدیر کل بنیاد شهید استان جناب آقای قدرت اله رئیسی در محل فرمانداری برگزار شد. اعضای شورای اسلامی شهر اردل جهت تکریم مقام والای شهدا درخواست مسقف نمودن گلزار شهدای شهر را از شورا خواستار شدند.

در جلسه شورای اسلامی شهر اردل در راستای نکوداشت جان باختگان و حادثه دیدگان زلزله پانزدهم فروردین 1356 در شهر اردل مقرر شد ساخت یادمان این زلزله در یکی از میادین شهر با تصویب موضوع در شورای نامگذاری توسط شهرداری انجام گیرد.

درهفدهم فروردين سال 1356 خورشيدي (1977 ميلادي)، زلزله‌اي به قدرت حدود 5 ريشتر اردل را به شهري نيمه ويرانه تبديل کرد و حدود 300 نفر از مردم آن جان باختند.بعد از اين زلزله معروف، بافت مسکوني شهر هم تغيير يافت و هم جابجا شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردل با اعلام این خبر گفت: در راستای پاسداشت فرهنگ شهروندی، ایجاد علقه در بین شهروندان و بنا به دلایل و پیشینه تاریخی شهر اردل و با توجه به اینکه اردیبهشت زیباترین ماه در شهر اردل می باشد.  سوم اردیبهشت به نام "روز اردل" نامگذاری می شود.

آقای طاهری در ادامه افزود: روند تصویب آن در شورای اسلامی شهر اردل انجام و انشاالله با تصویب در شورای نامگذاری روند اداری آن به اتمام می رسد.

شورای اسلامی

آقای ظهراب رئیسی عضو شورای اسلامی شهر اردل دقایقی پیش  با اعلام این خبر گفت: پروژه احداث محور اردل- دوپلان (گرمیزه) از پروژه های مهم و استراتژیک استان می باشد که بحمدالله امروز شاهد اولین انفجار تونل با مدیریت مهندس انصاری، بخشدار محترم مرکزی شهرستان اردل بودیم که این مهم را به همه مردم شریف شهر اردل تبریک عرض می کنم.

این پروژه مهم که از آغاز سال جاری شروع شده است در مسیری به طول 16 کیلومتر در حال اجراست  و  با احداث این محور علاوه بر آنکه بیش از 30 کیلومتر از مسیر شریانی اصفهان- شهرکرد- ایذه حذف می شود، باعث حذف گردنه های صعب العبور دوپلان و باج گیران که از نقاط حادثه خیز این محور است نیز می گردد.

archive 6 4 1393 IMAGE635395664952260511

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی